NVIDIA ujawniła pełną specyfikację karty GeForce GT 1030. Będzie ona posiadała chip GP108, który ma być połową GP107, znanego z GeForce GTX 1050 Ti. Ten mały rdzeń będzie się składał z 384 rdzeni CUDA, 24 jednostek teksturujących i 16 jednostek renderujących.

NVIDIA GeForce GT 1030

Prócz tego mamy 2 GB pamięci GDDR5 na 64 bitowym interfejsie danych. Karta została wyposażona w interfejs PCI-Express 3.0 x8. Rdzeń będzie taktowany zegarem 1227 MHz w trybie zwykłym i 1468 MHz w trybie Boost. Pamięci będą posiadały taktowanie 6 GHz, a ich przepustowość ma wynieść 48 GB/s.

TDP karty ma wynieść zaledwie 35 W, a jej cena startowa 59.99 dolarów.


Poprzedni artykułAMD Radeon RX 560 – ostatnia karta graficzna z nowej serii Polaris
Następny artykułStudio BioWare Montreal przechodzi restrukturyzację
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments