AMD i NVIDIA szykują specjalne wersje swoich kart graficznych. Nowe modele będą przygotowane głównie pod produkcję kryptowalut. NVIDIA zamierza wypuścić GeForce GTX 1060 z rdzeniem GP106-100, która będzie pozbawiona wyjść wideo. Dodatkowo karta będzie miała jedynie 90 dniową gwarancję oraz o wiele niższą cenę, niż obecne na rynku modele. Powodem wypuszczenia takiego modelu jest słaba dostępność modeli GTX 1060.

Ponieważ są one natychmiast wykupowane przez cyfrowych górników. Podobna sytuacja tyczy się kart AMD Radeon Polars, szczególnie modeli RX 460, RX 470 oraz RX 550, RX 560 i RX 570. AMD również planuje modele przeznaczone do kopania kryptowalut, ale nie podało jeszcze żadnych szczegółów.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułToughArmor MB991U3-1SB – zewnętrzna obudowa na dysk
Następny artykułIntel prezentuje nową rodzinę procesorów – Intel Core X
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.