W sieci pojawiły się dość wiarygodne informacje o procesorach Coffee Lake oraz nowej platformie dla nich. Intel lekko zmodyfikował gniazdo LGA 1151, które będzie obsługiwało nawet 6-rdzeniowe procesory. Pojawią się także nowe płyty główne z chipsetami z serii 300. Będą one posiadały obsługę USB 3.1 drugiej generacji, złącza Thunderbolt 3, sieci bezprzewodowej Intel Wireless-AC.

Coffee Lake

Prócz tego warto wspomnieć o obsłudze aż 24 linii PCI-Express, co powinno znacząco wpłynąć na wydajność kart graficznych, dysków M.2 i NVMe.

Coffee Lake

Na koniec pytanie, kiedy premiera nowych jednostek? Część źródeł podaje, że może mieć miejsce już w trzecim kwartale tego roku.


ŹRÓDŁOhothardware.com
Poprzedni artykułOficjalne benchmarki Ryzen Threadripper od LinusTechTips
Następny artykułTeamAU ustanowił nowe rekordy w 3DMARK2001 i 3DMARK2006
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.