Noctua udostępniła nową serię wentylatorów o nazwie NF-A12. Prace nad nią trwały przeszło cztery lata, a inżynierowie zaprojektowali całość od zera. Nowe wentylatory zastępują znane do tej pory NF-F12 i NF-S12 i przewyższają je pod każdym względem. Mówimy tutaj zarówno o wydajności, jak i generowanym hałasie. Noctua zastosowała nowe materiały i metody konstrukcyjne. 120-milimetrowe wentylatory wykonano z polimerów ciekłokrystalicznych i oparto na łożysku SSO2 (self-stabilising oil-pressure bearing).

Producent jest tak pewny nowej serii, że NF-A12 jest o wiele bardziej efektywny od większości modeli 140 mm. Dodatkowo producent przygotował specjalną przejściówkę – NA-SFMA1, która pozwala na montaż w otworach 140 mm.

W skład serii wchodzą trzy jednostki:

  • NF-A12x25 PWM – 4 pinowa wtyczka PWM i obroty w zakresie 450 – 2000
  • NF-A12x25 FLX – 3 pinowa wtyczka z adapterem, który pozwala pracować w zakresach 1350 RPM, 1700 RPM oraz 2000 RPM
  • NF-A12x25 ULN – 3 pinowa wtyczka z zakresem pracy 900 – 1200 RPM

Sugerowana cena wszystkich wersji ustalona została na poziomie 29,90 euro, czyli około 125 złotych. Objęte są 6-letnią gwarancją producenta.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułPhilips 221B8 i 243S5 – przystępne cenowo monitory do biura
Następny artykułPlatinum Games potwierdza prace nad grą Bayonetta 3
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.