Portal Bit-Tech przeprowadził wywiad z Andrew Wu – menedżerem do spraw płyt głównych w Asusie. Redaktorzy zadali bardzo ciekawe pytanie: Czy pojawi się wersja MAXIMUS IMPACT dla chipsetu Z370? Okazuje się, że ASUS nie ma w planach tworzenia takiego modelu dla tej generacji. Jak stwierdził Andrew Wu, projekt oraz produkcja pochłaniają sporo roboczogodzin.

Przypomnijmy, że ostatnią płytą z serii IMPACT była ROG MAXIMUS VIII IMPACT dla chipsetu Z170. Także i poprzednia generacji z chipsetem Z270 jej nie otrzymała. Być może pojawi się przy premierze Z470 dla procesorów Intela 9 generacji.

bit-tech: Finally, is there going to be an Impact with this series?

Andrew: For this generation, no – sorry! I get asked every time about this. People like our Impact board a lot. We value this SKU very much. However, the market for the Impact is very niche, and while we enjoy pushing engineering boundaries, the Impact takes a lot of development time, so it isn’t on the agenda for this round.


Poprzedni artykułASUS na temat kompatybilności Z270 z Coffee Lake
Następny artykułHumble Bundle i IGN łączą siły w kwestii sprzedaży gier
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.