Firma NCASE po udanej kampanii na IndieGoGo, wprowadzi na rynek nowy model obudowy komputerowej – NCASE M1. Będzie to druga wersja od czasu powstania, a jej twórcy zapowiadają że na tym nie poprzestaną. Urządzenie posiada wymiary 240 x 160 x 328 mm i zostało zbudowane z aluminium o grubości aż 1,5 mm.

M1-v2-08-3000x1500

W środku mamy miejsce na płytę główną w rozmiarze 170 x 170 milimetrów, zasilacze w formatach SFX i ATX oraz trzy sloty rozszerzeń. W tym ostatnim przypadku możemy zamontować kartę graficzną o maksymalnej długości do 294 mm.

Jeżeli chodzi o chłodzenie dla procesora to może ono mieć do 140 mm wysokości i 130 mm szerokości. Tym samym jest możliwość zamontowania nawet chłodzenia cieczą od wielu popularnych producentów.

A jak się ma sprawa z dyskami twardymi? Otóż dzięki specjalnej konstrukcji możemy zamontować aż trzy dyski 3.5 cala oraz 3 dyski 2.5 calowe. Jednym słowem ten komputer może pomieścić ogromne ilości danych i być niezwykle szybki.

M1-v2-15-3000x1500

Mamy także miejsce na montaż czterech wentylatorów 120 mm, dwóch 80 mm lub 92 mm, a także jednego cienkiego napędu optycznego. Z przodu obudowy umieszczono panel z dwoma portami USB 3.0 i złączami dźwięku.

NCASE M1 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej lub białej. Cena obudowa została ustalona na 185 dolarów, a dostawa poza terenem Stanów Zjednoczonych wynosi 40 dolarów.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułZOTAC GeForce GTX TITAN Z – dwa układy GK110 na jednej płytce
Następny artykułZOTAC GeForce GT 740
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.