Jak możemy dowiedzieć się od znanego overclockera – der8auer, nie należy próbować zdejmować IHS z procesorów AMD Ryzen 7. Powód jest jeden konkretny – czapy procesorów są przylutowane na stałe do rdzeni. W tym przypadku AMD wykonało kawał dobrej roboty. Prócz dobrej jakości pasty termoprzewodzącej, otrzymujemy także luty, które dodatkowo wspomagają odprowadzanie ciepła z procesora.

Okazuje się także, że zdjęcie IHSu i zmiana pasty termoprzowodzącej pozwala na zmniejszenie temperatury jedynie o 2 stopnie Celsjusza.


Poprzedni artykułRozkład jazdy AMD na najbliższe miesiące – Pinnacle Ridge i Raven Ridge na horyzoncie
Następny artykułSpecjalny numer magazynu Top Secret pojawi się podczas Pixel Heaven 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.