Mionix stworzyło pierwszą na świecie myszkę z sensorami skórno-galwanicznymi – Naos QG. Przy tworzeniu nowego produktu Szwedzi postanowili pójść inną drogą, niż dotychczas. Utworzyli oni wcześniej zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze i pozwolili konsumentom zadecydować, czy niecodzienne funkcje myszki im odpowiadają. Zbiórka okazała się sukcesem, a darczyńcy wpłacili na poczet realizacji projektu 107,125 $.

Mysz Naos QG posiada sensory skórno-galwaniczne, dzięki którym gryzoń mierzy dane biometryczne oraz aktywność ruchową użytkownika. Pomiar pulsu odbywa się przy użyciu światła, a dokładnie zielonych promieni. Ludzka krew absorbuje je i dlatego pulsometr zastosowany w Naosie QG świeci się na ten właśnie kolor. Gdy serce bije i pompuje krew, to stopień absorpcji zielonego światła zwiększa się. A w czasie przerwy pomiędzy kolejnymi uderzeniami – zmniejsza się. To właśnie na tej podstawie – i przy mignięciu 3000 razy na sekundę – myszka oblicza ilość uderzeń na minutę.

Ciekawie rozwiązano sposób mierzenia stresu. Mierzone są zmiany oporu elektrycznego skóry. Gryzoń wysyła niewielkie impulsy elektryczne, przechodzące pomiędzy miedzianymi elektrodami. Jedna z nich to wzmacniacz, podkręcający sygnał, a druga pełni rolę konwertera, zmieniającego analogowy sygnał na kod binarny. Ten z kolei przekładany jest na czytelne dla gracza statystki, pokazywane na specjalnej nakładce na gry.


Poprzedni artykułStrategiczna współpraca firm SAPPHIRE i ASRock
Następny artykułGigabyte prezentuje karty Radeon RX 550 D5 2G i Radeon RX 550 Gaming OC 2G
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.