msi
msi

MSI wprowadziło do sprzedaży nowe karty graficzne: MSI GeForce GTX 1050 Aero ITX 2G OC i MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4G OC. Modele te zostały wyposażone odpowiednio w układy GP107-300 i GP107-400. Długość płytki PCB wynosi około 184 mm.

A tak wygląda taktowanie poszczególnych modeli:

  • MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4G OC: 1341 MHz (podstawowe) i 1455 MHz (Boost)
  • MSI GeForce GTX 1050 Aero ITX 2G OC: 1404 MHz (podstawowe) i 1518 MHz (Boost)

Za chłodzenie odpowiada duży radiator, składający się z aluminiowych żeberek. Ciepło z rdzenia odprowadzają trzy rurki cieplne. Za rozpraszanie odpowiada wentylator TORX, współpracujący z technologią Zero Frozr. Odpowiada ona za włączanie i wyłączanie wentylatora, gdy temperatura rdzenia przekroczy 60 stopni Celsjusza.

Karta wymaga dodatkowego zasilania w postaci 8 pinowej wtyczki. Na śledziu znajdziemy złącza 2 x HDMI 2.0b, 2 x DisplayPort 1.4 oraz Dual-Link DVI. Wspierane są następujące technologie: NVIDIA GameStream, NVIDIA G-SYNC Ready, OpenGL 4.5, Simultaneous Multi-Projection, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA GPU Boost 3.0, DirectX 12, Vulkan API.


Poprzedni artykułThe Dark Mod 2.05 z dużą ilością nowości i ulepszeń
Następny artykułGenesis Vanad 750 – urządzenie do zarządzania kablem od myszki
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.