MSI wprowadziło do swojej oferty karty graficzne: Radeon RX 460 2G OC i Radeon RX 460 4G OC. Oba modele zostały zbudowane na układzie Polaris 11, który posiada 896 procesorów strumieniowych, 48 jednostek teksturujących i 16 ROP. Karty posiadają odpowiednio 2 GB i 4 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowym interfejsie.

Standardowo taktowanie obu modeli wynosi 1090 MHz i wzrasta do 1200 MHz w trybie Boost. Pamięci pracują z częstotliwością 1750 MHz (efektywnie 7 GHz). Moc obliczeniowa wynosi maksymalnie 2.2 TFLOPSów. TDP karty zostało ustalone na 75 W.

Na śledziu znajdziemy DisplayPort, HDMI, DL-DVI-D. Producent nie podał niestety ceny, ani daty wprowadzenia.


Poprzedni artykułUNIGINE 2.3 z okrągłą Ziemią i obsługą HTC Vive
Następny artykułEuropean League of Legends Summer Finals w Krakowie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.