MSI H87I AC – mały rozmiar i łączność Wi-Fi 802.11ac

0
106

MSI wprowadziło do sprzedaży płytę główną MSI H87I AC w formacie mini-ITX, przeznaczoną dla rodziny procesorów Intel Haswell. Posiada ona chipset H87, wymiary 170 x 170 mm oraz wykorzystuje komponenty Military Class 4 zapewniające wysoką sprawność oraz długotrwałą niezawodność. Standardowo można zamontować do dwóch kości pamięci operacyjnej w standardzie DDR3 o taktowaniu 1600 MHz i pojemności 16 GB każdy.

MSI H87I AC

Model H87I AC posiada także jedno złącze PCI-Express 3.0 x16. Zauważyć możemy, że dodatkowy slot mini-PCI Express jest zajmowany przez dwuzakresową kartę sieciową Intel Wireless-AC 7260 zapewniającą wspomnianą łączność 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Prócz tego producent umieścił na laminacie cztery porty SATA 6 Gb/s, układ dźwiękowy Realtek ALC892 oraz gigabitową kartę sieciową. Na tylnym panelu znajdziemy cztery porty USB 3.0, dwa USB 2.0, złącza graficzne DVI, DisplayPort i HDMI, jak również dwa złącza dla anten sieciowych.

Płyta główna jest już oferowana w systemie przedsprzedaży w cenie wynoszącej 102 euro lub 137 dolarów.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułDOTA 2 – Three Spirits Update
Następny artykułZalman ZM-M201R – precyzja i wygoda w niskiej cenie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.