MSI wprowadziło do sprzedaży płytę główną MSI H110I-Pro, która została wyposażona w chipset H110 oraz podstawkę Intel LGA 1151. Na laminacie znajdziemy także dwa sloty pamięci DDR4 o maksymalnej pojemności 32GB, złącze PCI Express 3.0 x16 oraz port M.2 (korzystający z czterech linii PCI Express 3.0). Producent umożliwia także podłączenie nośników na złączu SATA 6 Gb/s. Płyta posiada wymiary 170 x 170 mm oraz wykorzystuje komponenty klasy Military Class 4.

MSI H110I-Pro

Na tylnym panelu znajdziemy 4 x USB 2.0, 2 x USB 3.1 Gen1 (USB 3.0), HDMI, DVI-D, PS/2, złącza audio oraz Ethernet. Dodatkowo producent umożliwia podpięcie dwóch portów USB 3.0 na froncie obudowy. Dodatkowo z tyłu płyty można zobaczyć wzmocnione lutowania gniazda PCI-Express, które mają zapobiegać ewentualnemu wyłamaniu się slotu przy cięższych kartach graficznych.

Sugerowana cena produktu powinna wynosić między 350 – 400 zł.


Poprzedni artykułGigabyte GA-Z170N-Gaming 5 ze wzmocnionym gniazdem PCI Express
Następny artykułEVGA Z170 Stinger – mini-ITX dla zamożnych i wymagających użytkowników
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.