MSI wprowadziło do sprzedaży płytę główną MSI A68HI AC w formacie mini-ITX, przeznaczoną dla procesorów na podstawce FM2+. Obsługiwane są procesory z serii Trinity, Richland, Kaveri i Godavari. Posiada ona chipset A68H, wymiary 170 x 170 mm oraz sekcję zasilania przykrytą radiatorem. Producent umożliwił zamontowanie do dwóch kości pamięci operacyjnej w standardzie DDR3 o taktowaniu 2133 MHz i pojemności 16 GB każdy.

MSI A68HI AC

Płyta MSI A68HI AC posiada także jedno złącze PCI-Express 3.0 x16. Prócz tego znajdziemy 4 x SATA 6 Gb/s, M.2 2230, pionowe złącze USB 3.0, Wi-Fi 802.11ac + BlueTooth 4.0.

MSI A68HI AC

Na tylnym panelu znajdziemy: PS/2, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0, D-SUB, HDMI, DVI-D, złącze RJ45 gigabitowej karty sieciowej, złącza audio 8-kanałowej karty dźwiękowej.

MSI A68HI AC

Jeszcze nie wiadomo kiedy płyta trafi do sprzedaży, ale jej cena nie powinna być zbyt wysoka – prawdopodobnie będzie to około 250 – 300 złotych.


Poprzedni artykułMSI A88XI AC V2 – odświeżona wersja płyty z AMD dla entuzjastów
Następny artykułMSI A68HI – niedroga płyta pod procesory AMD
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.