O pamięciach GDDR6 słyszymy już od jakiegoś czasu. Do tej pory zostały one wstępnie zaprezentowane przez firmy Samsung oraz SK Hynix. Teraz do grona tego dołącza firma Micron. Jednakże nie pokazali oni inżynieryjnych modułów, a jedynie poinformowali o końcowych etapach prac. Jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli, to w pierwszym kwartale 2018 roku zostaną zaprezentowane pierwsze działające wersje.

Na początku można się spodziewać przepustowości na poziomie 12 – 14 Gb/s. Etap ulepszania całe procesu produkcji GDDR6 powinien skutkować wzrostem do nawet 16 Gb/s.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułRainbow Six Siege ma już 25 milionów aktywnych graczy
Następny artykułZotac AMP BOX Mini – podróżna karta graficzna w małej skrzynce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.