Zespół TechPowerUp udostępnił na swojej stronie nowe narzędzie – MemTest64. Aplikacja ma za zadanie przetestować naszą pamięć operacyjną pod kątem błędów i stabilności. Wykorzystuje do tego różnego rodzaju zaawansowane algorytmy. Narzędzie jest bardzo lekkie i nie wymaga instalacji. Działa na wszystkich najpopularniejszych 64-bitowych Windowsach.

MemTest64 - TechPowerUp

Jak zapewne wiele osób skojarzyło, nazwa nawiązuje do dwóch znanych programów – MemTest86 i MemTest86+. Jednakże wspomniane narzędzia wymagają nagrania ich na pamięć flash i uruchomienia podczas włączania komputera.


Poprzedni artykułZalman udostępnił pełną listę swoich chłodzeń, kompatybilnych z procesorami AMD Ryzen
Następny artykułMaker Hub i modding to nie tylko obudowy, ale również słuchawki
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.