Cooler Master wprowadziło do oferty obudowę MasterBox NR200P MAX. Model ten jest skierowany do entuzjastów komputerów mini-ITX. Producent postanowił jednakże ułatwić niektórym osobom życie i zainstalował w środku kilka podzespołów. Mowa tutaj o chłodzeniu wodnym typu AiO i zasilaczu SFX o mocy 850 Watów.

Troszkę o budowie

Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P MAX jest wykonane z grubej stali i waży około siedmiu kilogramów. Jej wymiary wynoszą 376 x 185 x 292 mm. Użytkownicy mogą wybrać między czarnym i szarym wariantem. Malowanie metodą proszkową ma zapewnić lepszą trwałość i odporność na zarysowania.

Wewnątrz obudowy jest dość przestrzeni na trójslotowe karty graficzne, których długość nie powinna przekraczać 330 mm. Producent zadbał o wyjmowany panel GPU, który ma przełożyć się na bezproblemową i szybką instalację karty graficznej. Połączenie z płytą główną odbywa się poprzez znajdujący się w zestawie riser. Jest on zgodny ze standardem PCI Express 4.0 i ma zapewniać maksymalną kompatybilność oraz wydajność ze wszystkimi kartami graficznymi.

Obudowa MasterBox NR200P MAX pozwala na montaż trzech dysków 2.5-cala i, opcjonalnie, do dwóch 3.5-cala. Zadbano o łatwy dostęp do nośników M.2, dzięki odkręcanej platformie na płytę główną.

Panel boczny jest w pełni wymienialny pomiędzy wentylowanym a wykonanym ze szkła. Pozostałe ścianki boczne są również demontowalne. Tyczy się to także filtrów przeciwkurzowych.

Dodatkowe zamontowane podzespoły

Producent zamontował chłodzenie wodne z radiatorem o długości 280 mm. Za wyrzucanie ciepłego powietrza dbają dwa śmigła SickleFlow PWM o średnicy 140 mm. Obieg cieczy wymusza trzecia generacja pompy opracowanej przez producenta. Wspierane są podstawki od AMD oraz Intela.

Zasilacz zamontowany w obudowie MasterBox NR200P MAX to model o mocy 850 W. Jednostka legitymuje się certyfikatem 80 Plus Gold, a więc jej typowa sprawność powinna przekraczać 90%. Producent udziela na nią 10 lat gwarancji. Zarówno przewody zasilacza, które mają większy przekrój niż typowe (16 zamiast 18 AWG), jak i chłodzenia cieczą mają niestandardową, dostosowaną do obudowy długość. Ma to zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni i maksymalnie ułatwić proces montażu wymarzonego komputera.

Dane techniczne

  • model: MasterBox NR200P MAX
  • wymiary: 377 x 185 x 292 mm
  • waga: 7.7 kg
  • materiały: malowana proszkowo stal SGCC, tworzywa sztuczne, szkło hartowane
  • obsługiwane formaty płyt głównych: mini-ITX (maks. 170 x 180 mm)
  • maks. wysokość chłodzenia CPU: 67 mm
  • maks. długość karty graficznej: 336 mm
  • maks. długość zasilacza: 130 mm
  • liczba slotów rozszerzeń PCI-Express: 3
  • zatoki na dyski 2.5-cala: 2 (maks. 3)
  • zatoki na dyski 3.5-cala: 1 (maks. 2)
  • miejsca na wentylatory: 4
    • 2 x 120/140 mm na górze
    • 1 x 120 mm na dole (z zamontowanym dyskiem 3.5-cala) lub 2 x 120 mm na dole (bez dysku 3.5-cala)
  • możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
    • do 280 mm długości (na górze)

Cena i dostępność

Do sprzedaży trafi w najbliższych tygodniach. Fani pecetów w formacie SFF, którzy chcieliby ją kupić, powinni przygotować około 1600 złotych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOsummit.coolermaster.com
Poprzedni artykułPoznań Game Arena 2021 – zmiana cen biletów
Następny artykułSzwedzki zespół nie zagra na PGL Major Stockholm 2021!
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.