Cooler Master wprowadził do sprzedaży chłodzenie nowej generacji – MasterAir Maker 8. Jest ono oparte na technologii komory powietrznej 3D, co powinno obniżyć temperaturę o ponad 10 stopni Celsjusza względem innych rozwiązań. Od komory odchodzi 8 rurek chłodzących. Na aluminiowym radiatorze zamontowano dwa wentylatory Silencio FP 140 mm (600-1800 RPM), które powinny być nie tylko ciche, ale również nie pobierać zbyt dużej ilości mocy.

Cooler Master po raz kolejny postawił na modularność w swoim produkcie. Górną osłonę można wymienić na jedną z proponowanych przez producenta (stonowaną lub przeźroczystą), lub dowolnie modyfikować i drukować na drukarce 3D. Wymianie podlegają także wspomniane wcześniej wentylatory, które mogą zostać zastąpione przez modele 120 lub 140 mm.

Chłodzenie MasterAir Maker 8 pasuje do wszystkich najnowszych procesorów Intel i AMD. Zgodnie z deklaracją firmy, powinien poradzić sobie także z modelami o współczynniku TDP (Termal Design Power) do 250 W. Wymiary produktu wynoszą 135 x 145 x 172 mm. Premiera produktu na polskim rynku zapowiedziana jest na lipiec 2016 roku. Cena ma wynosić 599 zł.


Poprzedni artykułADATA Premier SP550 M.2 – znane nośniki SSD w małych rozmiarach
Następny artykułDimension of the Past – nowy epizod na 20-lecie gry Quake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.