ZOTAC Technology wprowadziło do swojej oferty minikomputer MAGNUS EC52070D. Jest to najnowsza wersja świetnie przyjętych małych komputerów dla graczy. Na naszym portalu mieliśmy okazję już kilka razy o nich wspominać oraz widzieć je na żywo podczas targów IEM 2017. Producent przygotował także wersję z systemem, dyskiem i pamięcią RAM pod nazwą: MAGNUS EC52070D with Windows 10.

Na pokładzie obu maszyn znajdziemy sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-8400T o taktowaniu 1.7 GHz. W trybie Turbo wzrasta do 3.3 GHz. Do tego dochodzi karta graficzna ZOTAC GeForce RTX 2070 w wersji mini, jednakże nie podano który dokładnie model.

MAGNUS EC52070D

W podstawowej wersji użytkownik musi samodzielnie zamontować dysk twardy oraz pamięć operacyjną. Możliwe jest włożenie dysków na złącza M.2 NVMe PCIE x4, Intel Optane oraz 2.5 cala SATA 6 Gb/s. Komputer obsługuje do maksymalnie 32 GB pamięci DDR4 w obu slotach.

MAGNUS EC52070D

Ze złączy na tylnym panelu znajdziemy: 4 x USB 3.1, Dual Gigabit LAN, 2 x WiFI SMA, HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, DL-DVI-D. Na przednim panelu znajdują się: USB 3.1, USB 3.1 Typu C, czytnik kart SD oraz mikrofon i słuchawki.

MAGNUS EC52070D

Chłodzeniem procesora zajmie się fabrycznie zainstalowany wentylator, przystosowany do zaciągania powietrza od góry. Następnie jest ono wypychane na zewnątrz. Karta graficzna też zaciąga od góry, a wypycha z przodu oraz z tyłu. Specjalny kształt i wymiary obudowy, zapewniają dużą skuteczność rozpraszania ciepła poprzez jego naturalną cyrkulację.

Wspomnieliśmy, że ZOTAC przygotował również MAGNUS EC52070D with Windows 10. Ta wersja posiada na pokładzie 128 GB dysk M.2, 1 TB dysk HDD, 8 GB pamięci RAM DDR4 oraz system Windows 10.

Producent nie podał jak na razie ceny oraz daty dostępności nowych komputerów MAGNUS EC52070D. Ale biorąc pod uwagę specyfikację oraz wykonanie, nie będzie ona niska.


Poprzedni artykułCORSAIR TM30 – nowa pasta termoprzewodząca dla modderów
Następny artykułISE 2019 – iiyama pokaże sporo nowości do Digital Signage
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.