Firma Mad Catz ogłosiła wprowadzenie do oferty myszki RAT Pro X+. Główny szkielet zbudowano na bazie bardzo wytrzymałego i lekkiego stopu magnezu. Materiał ten posłużył jednocześnie do przygotowania głównych przycisków, dla zachowania ich jeszcze większej niezawodności. Prócz tego wiele elementów zostało wykonanych z komponentów tytanowych i włókna węglowego. Cała mysz waży jedynie 105 gramów.

RAT Pro X+ pozwala na pełną dowolność w wykorzystaniu poszczególnych komponentów. Przykładowo można zdecydować między klasycznymi ślizgaczami teflonowymi lub ceramicznymi. Pokaźny wachlarz ustawień oferuje również scroll: od dostosowania poziomu naprężenia po prędkość, z jaką ma się obracać, nie wspominając już o trzech wymiennych otulinach.

Producent zdecydował się na zastosowanie uznanego sensora PIXART PMW3360, pracującego z maksymalną rozdzielczością do 12 000 DPI. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego sensora, ponieważ nawet ten element dowolnie wymieniamy. Częstotliwość pracy USB wynosi 1000 Hz, a przyspieszenie osiąga wartość do 50 G. Ponadto RAT Pro X+ oferuje przełączniki OMRON, posiadające gwarancję wytrzymałości do niebagatelnej liczby 50 milionów kliknięć.

Dedykowane oprogramowanie ma umożliwić konfigurację wielu ustawień, a wbudowana pamięć pozwoli zapisać wszystkie profile konfiguracji. Przykładowo dla dziesięciu klawiszy dowolnie zdefiniujemy przyciski macro, jak również podświetlanie RGB dla trzech osobnych stref. Sugerowana cena detaliczna myszki Mad Catz RAT Pro X+ oscylować będzie w granicach 750 zł.


Poprzedni artykułDigital Dragons 2017 – ujawniono nowe kategorie konkursu i listę nominowanych
Następny artykułAMD Radeon Software Crimson ReLive 17.3.1 z obsługą gry Ghost Recon: Wildlands
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.