Firma Mad Catz wprowadziła do sprzedaży myszkę RAT 8. Urządzenie posiada czujnik optyczny Pixart PMW3360, który rozpoznaje do 12000 punktów na cal (DPI). Producent zapewnia, że takie rozwiązanie pozwala osiągać maksymalną prędkość myszy na poziomie 6,3 m/s. Do pracy wykorzystuje mechaniczne przełączniki Omron, które zostały zoptymalizowane z myślą o najkrótszym możliwym czasie reakcji. Gwarantują one cykl życia przycisków na 50 milionów kliknięć.

Mad Catz RAT 8

Rdzeniem myszki RAT 8 jest lekka, aluminiowa konstrukcja, która oferuje stabilność i chroni sensor. Do tego dochodzi możliwość konfiguracji wagi sprzętu tak, aby spełniał wszystkie wymagania gracza.

Mad Catz RAT 8

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie RGB i oferuje paletę barw składającą się z 16,8 miliona kolorów. Na dodatek można je wyświetlać w jednym z pięciu trybów: Rainbow, Breathe, Beat, Cycle i Solid.

Mad Catz RAT 8

RAT 8 oferuje graczom konfigurację zarówno sprzętową, jak i programową. Najważniejsze elementy urządzenia mogą być przestawiane tak, aby ręka i palce leżały wygodnie i nie męczyły się.
Wspomniana możliwość konfiguracji możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania FLUX. Zmiany ustawień profili, edycji makr, konfiguracji podświetlenia czy czułości sensora, gracz może dokonać wg własnych preferencji w łatwy i szybki sposób. Wbudowana pamięć ma umożliwić zachowanie do 3 profili bez konieczności ponownego instalowania sterowników.

Mad Catz RAT 8

Cena myszy kształtuje się na poziomie 416 zł.


Poprzedni artykułMeet The Dwarves – Bavragor, czyli najsilniejszy wojownik w grze
Następny artykułStar Citizen pokazuje duży okręt wojenny rasy Vanduul zwany Driller
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.