Logitech G zaprezentowała mechaniczną klawiaturę do gier Logitech G PRO X. Zaprojektowano ją w oparciu o znaną konstrukcję Logitech G PRO pozbawioną bloku numerycznego. Dzięki temu zajmuje ona mniej miejsca i łatwiej jest ją przenosić pomiędzy turniejami. Dodatkowo , odłączane złącze Micro-USB zapewnia, że kabel nie zerwie się w miejscu połączenia podczas przewożenia w torbie.

Producent zastosował specjalną trójnożną konstrukcję, która ma ramiona podpierające. Zapewnia to łatwe i niezawodne połączenie. Klawiatura jest również wyposażona w konfigurowalne oświetlenie RGB, które można zapisać w profilach gracza.

Na koniec warto wspomnieć o trzech typach przełączników: Clicky, Linear oraz Tacttile dostosowanych do różnych gatunków gier.

  • Clicky – przeznaczone dla miłośników wyraźnie słyszalnego kliknięcia.
  • Tactile – sprężysty przełącznik, który oferuje wyczuwalną reakcję podczas jego aktywacji. Aktywacja dotykowa ma minimalny zakres, dzięki czemu zapewnia precyzję, nie powodując przy tym hałasu, który zazwyczaj generuje klawiatura mechaniczna. Przełączniki Tactile są idealnym wyborem podczas rozgrywek i strzelanek pierwszoosobowych (FPS).
  • Linear – liniowy przełącznik zapewnia płynne i gładkie naciskanie klawiszy. Aktywacja liniowa jest idealnym wyborem w przypadku podwójnego naciskania, szybkich sekwencji klawiszy oraz niezakłóconego naciskania klawiszy do połowy. Jest to doskonały wybór dla graczy skupiających się na grach akcji i tytułach MMO.

Klawiatura jest dostępna w dwóch wariantach, które pojawią się w sprzedaży. Logitech G PRO X ma być dostępna w cenie detalicznej 649 zł, z przełącznikami GX Clicky, Linear lub Tactile. Klawiatura mechaniczna Logitech G PRO z niewymiennymi przełącznikami Clicky w przewidywanej cenie detalicznej 549 zł. Pakiety 92 zamiennych przełączników GX Clicky, Linear lub Tactile do klawiatury PRO X można nabyć w sklepie LogitechG.com w cenie 215 zł.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments