Firma Logitech zaprezentowała nową kamerę BRIO 4K STREAM EDITION. Jest to urządzenie, które pozwala nagrywać transmisje na żywo z gier lub innych wydarzeń. Zastosowano tutaj technologię Ultra HD 4K oraz wysoki zakres jasności (HDR). Tworzy to czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu w porównaniu do rozwiązania Full HD. Dodatkowo urządzenie automatycznie dostosowuje się do zmian jasności otoczenia.

Gwarantuje to optymalny poziom oświetlenia osoby nagrywającej, nawet podczas nagłego przechodzenia z jasnej ulicy do ciemnego wnętrza.

Co ciekawe, wspomniane rozwiązania dają możliwość nagrywania nawet najmniejszych zmian mimiki, przy zachowaniu żywych i wiernie odwzorowanych kolorów. Prócz tego mamy przybliżanie i oddalanie obrazu bez najmniejszego uszczerbku na jakości

Kamera internetowa Logitech BRIO 4K STREAM EDITION umożliwia nagrywanie z prędkością 60 klatek na sekundę. Wyposażono ją również w oprogramowanie ChromaCam przygotowane przez firmę Personify. Jest to aplikacja automatycznie neutralizująca tło. Pozwala ona również na zminimalizowanie szumów oraz wizualnego nieładu dla osiągnięcia jeszcze bardziej profesjonalnej jakości obrazu.

Logitech BRIO 4K STREAM EDITION

Do każdej kamery dołączono darmową, roczną licencję premium do oprogramowania XSplit. Wśród aplikacji znajdziemy XSplitTM Broadcaster oraz XSplit Gamecaster. Dodatkowo kamera jest wspierana przez program Open Broadcaster Software, dzięki czemu można bezproblemowo i komfortowo rozpocząć transmisję tuż po wyjęciu BRIO 4K z pudełka.

Kamera Logitech BRIO 4K STREAM EDITION jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 1049 zł.


Poprzedni artykułCall of Duty: WWII – historia szeregowca Zussmana
Następny artykułNeed for Speed: Payback – film z rozgrywki w jakości 4K
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.