Użytkownik Kevin Dolan przedstawił prototyp zmodyfikowanej obudowy mini-ITX LZ7 XTD v0.1. Jej cechą szczególną jest wydłużona o 80 mm konstrukcja. Oryginalna konstrukcja LZ7 posiada długość 226 mm. Zatem nowa jednostka będzie miała łączna długość 306 mm. Pozwoli to na zmieszczenie chociażby nowych kart graficznych GeForce RTX 2080 i GeForce RTX 2080 Ti. Ale i także takich o podobnej długości.

Ciekawe rozwiązano także system montażu zasilacza komputerowego. Jest on umieszczony tak, że zasysa powietrze jednym z boków i wyrzuca je do dołu. Wszystkie kable wychodzą tym samym od góry, dzięki czemu łatwiej nimi rozporządzić w obudowie.

Jak możecie zauważyć na zdjęciach konstrukcja posiada sporo wlotów powietrza. W dwóch z nich można zamontować odpowiednie wentylatory do cyrkulacji powietrza.

Dodatkowo tuż nad kartą graficzną również znajdują się otwory do zasysania chłodnego powietrza.

Lazer3D LZ7 XTD v0.1

Według autora, prócz koloru białego, powinien być dostępny także czarny.


ŹRÓDŁOlazer3d.com
Poprzedni artykułBLAST Pro Series: Virtus.pro przegrywa zdecydowanie z Astralis
Następny artykułBLAST Pro Series: Virtus.pro pokonuje Cloud9 w drugim meczu
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.