Deepcool postanowiło wyjaśnić zasadę działania ich technologii Anti-leak Tech. Została ona zastosowana w niedawno wypuszczonych chłodzeniach wodnych: Deepcool Gammaxx L120 V2, Gammaxx L240 V2 oraz Gammaxx L360 V2. Jak ona działa? Zacznijmy od tego, co powoduje powstanie przecieku. We większości przypadków jest to efekt zbyt wysokiego ciśnienia w układzie, które naciska od wewnątrz na elementy.

Anti-leak Tech - Deepcool

Tym samym zastosowane materiały mogą po pewnym czasie stracić swoje właściwości. A co za tym idzie nastąpić mikropęknięcia w strukturze, które powiększą się pod wpływem samego ciśnienia. Jak sobie z tym poradziła firma Deepcool?

Anti-leak Tech - Deepcool

Wewnątrz radiatora umieszczony jest elastyczny pojemnik wyrównawczy. Jego zadaniem jest reagowanie na aktualne ciśnienie. Jedna strona wystawiona jest na działanie powietrza, a druga cały czas zanurzona w płynie chłodzącym. Jeżeli ciśnienie wewnątrz systemu chłodzenia przekroczy ciśnienie atmosferyczne, pojemnik zostanie zgnieciony do mniejszych rozmiarów. Tym samym zwiększy się wewnętrzna objętość systemu. W rezultacie zwiększone ciśnienie zostanie uwolnione, co ma zapobiec ewentualnemu wyciekowi.

Anti-leak Tech - Deepcool

Za produkcję pojemnika wyrównawczego odpowiada amerykańska firma z przemysłu chemicznego — E.I. du Pont de Nemours and Company. Jako materiałów użyto tworzywa EPDM, które jest elastyczne, odporne na korozję oraz starzenie się, a także oferuje wysoką wytrzymałość mechaniczną. Pomysł otrzymał patent CN201820725976.9.

Anti-leak Tech - Deepcool

Producent zapewnia, że przy zastosowaniu technologii Deepcool Anti-leak Tech ryzyko przecieku zostaje zmniejszone do minimum. Tym samym nasze podzespoły wewnątrz obudowy mogą być bezpieczne i nie ulec przypadkowemu zalaniu.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Całość dopełniają podkładki antywibracyjne. Nie możemy zapomnieć także opatentowanej technologii Anti-Leak, która balansuje ciśnienie cieczy, wewnątrz układu […]

trackback

[…] Firma Deepcool wprowadziła do swojej oferty dwa nowe chłodzenia wodne: Captain 240X i Captain 360X. Jak możemy zauważyć, różnią się one długością zastosowanej chłodnicy. Tak masywne konstrukcje mają skutecznie odprowadzać ciepło z najwydajniejszych procesorów z serii Intel Core i9 oraz AMD Ryzen 3000 o TDP 280 W. Bezpieczne korzystanie zapewnia autorska technologia Anti-Leak Tech. […]

trackback

[…] wodnego — Castle 240 RGB V2 oraz Castle 360 RGB V2. Najważniejszą nowością jest autorski system Anti-leak, który zapobiega wyciekowi cieczy, poprzez regulowanie ciśnienia wewnątrz układu. Chłodzenia […]