Intel ogłosił rebranding obecnej generacji procesorów Pentium. Zmiana dotyczyć też będzie wszystkich przyszłych modeli, jakie się pojawią pod nową marką. Obecne i przyszłe chipy będą nosiły oznaczenie Pentium Gold. Ma to je odróżnić od wszystkich starszych generacji. Krążą również plotki, że Intel przygotowuje się do wprowadzenia nowej linii procesorów budżetowych.

Poczynając od 2 listopada procesory Pentium G4560, G4600, G4620 otrzymają przyrostek Gold. Zostały one wprowadzone do sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku. Posiadają dwa rdzenie fizyczne oraz 4 wątki logiczne. Prócz tego udoskonalono w nich zintegrowaną grafikę.

Zmiana nazewnictwa wpłynęła również na pudełka, co ilustrują poniższe zdjęcia:

Intel Pentium Gold


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – znamy specyfikację modelu
Następny artykułAMD Embedded Radeon serii E9170 – nowe układy wbudowane
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.