Portal wccftech.com dotarł do informacji o chipsecie Z390. Będzie on przeznaczony dla 9 generacji procesorów Core, która powinna zadebiutować w tym lub następnym roku. Dodatkowo premiera zbiegnie się w czasie z premierą chipsetu AMD Z490. Co zatem będzie miał ciekawego nowy chipset? Prócz wszystkiego tego, co Z370 dojdzie także kilka ciekawostek.

Oto one:

  • Intel Wireless-AC 802.11 AC and Bluetooth 5.0
  • Intel Wireless-AC Adapter
  • Do 6 portów USB 3.1 Gen 2

Intel Z390 - chipset

Jak widać z powyższego schematu będzie to naprawdę potężna platforma, aczkolwiek może martwić ograniczenie do 24 linii PCI-Express 3.0. Jest to temat bardzo śliski dla Intela, bo wielu entuzjastów sprzętu miało sporo ograniczeń.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułVirtus.pro zagra na DreamHack Valencia
Następny artykułIEM Shanghai 2018: Pełna lista uczestników przedstawiona
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments