Firma Intel planuje wprowadzić do swojej oferty nowy procesor – Intel Xeon D-1571. Będzie to układ SoC, charakteryzujący się 16 rdzeniami Broadwell, technologią HyperThreading oraz 45 Watowym TDP. Taktowanie każdego z rdzeni ma wynosić tylko 1.3 GHz, aby nie przekroczyć zakładanego wydzielania ciepła oraz poboru mocy.

Prócz tego Intel wyposażył Xeon D-1571 w dwukanałowy kontroler DDR4, który będzie w stanie obsłużyć do 128 GB pamięci ECC DDR4. Wszystkie rdzenie będą posiadały także 24 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Oficjalna cena Xeona D-1571 wynosić ma 1222 USD.


ŹRÓDŁOcpu-world.com
Poprzedni artykułnVidia szykuje kartę GeForce GTX 950 SE?
Następny artykułSCS Software pracuje nad mapą Francji
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.