Firma Intel zaprezentowała światu specyfikację Thunderbolt 2.0 o kodowej nazwie Falcon Ridge. Interfejs Thunderbolt to uniwersalne złącze, które pozwala przesyłać w jednym kablu obraz, dane oraz zasilanie. Thunderbolt 1.0 posiada przepustowość 10 Gb/s w obu kierunkach, a w teorii potrafi osiągnąć do 100 Gb/s.

Nowa wersja ma oferować transfer na poziomie 20 Gb/s, przesyłanie i odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K (4096 x 2304 pikseli). Przewidywany termin wprowadzenia na rynek to początek 2014 roku.


Poprzedni artykułTranscend microSDXC UHS-I 64GB
Następny artykułAsus P9X79-E WS
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.