Redakcja TechPowerUp pozyskała informacje, jakoby producenci płyt głównych szykowali aktualizacje UEFI dla swoich płyt głównych. Nowa wersja beta oprogramowania ma dotyczyć głównie chipsetów Z370, które jako jedyne posiadają możliwość podkręcania procesorów Coffee Lake. Dokładniejsze zbadanie plików UEFI ukazuje wstępną kompatybilność z nadchodzącymi procesorami 8 rdzeniowymi.

Intel chipset Z370 UEFI update

Wydaje się także, że tylko chipsety Z370 będą w stanie je obsłużyć ze względu na mocniejszą sekcję zasilania.

Nowe oprogramowanie ma oznaczenie 06EC i zostało udostępnione przez takich producentów, jak ASUS, ASRock i MSI. Prócz tego Intel zamieścił kilka poprawek, związanych z podatnościami Spectre. Pozostaje nam tylko czekać na dalsze informacje.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułIntel Extreme Masters Shanghai 2018: Virtus.pro poznało swoją grupę
Następny artykułCall of Duty: Black Ops 4 – oficjalny zwiastun fabularny “Chaos” trybu Zombie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.