Firma Intel wprowadziła do sprzedaży dysk SSD – SSD 545s. Został on oparty na 64-warstwowych kościach 3D TLC NAND oraz kontrolerze Silicon Motion SM2259. Pamięć cache natomiast zrobiona została w technologii SLC. Maksymalna wydajność odczytu sekwencyjnego wynosi 550 MB/s, natomiast zapisu sekwencyjnego to 500 MB/s. Jeżeli spojrzymy na operacje wejścia/wyjścia to wartości te wynoszą 75000 IOPS dla odczytu i 90000 IOPS dla zapisu.

Obecnie firma Intel planuje wypuszczenie jedynie SSD 545s 512 GB w cenie 179 dolarów. Nie podano niestety ceny w Polsce.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułBlack Desert Online z nowym filmem ukazującym zakątki świata
Następny artykułWarcraft III obchodzi 15 urodziny. Gra do dzisiaj ma wielu graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.