Intel zaprezentował nowe procesory Intel Core siódmej generacji – Kaby Lake. Nowa generacja zapewnia do 12 procent wyższą produktywność i do 19 procent wyższą wydajność przy przeglądaniu Internetu względem układów poprzedniej generacji. Procesory zostały oparte na architekturze Skylake i wykonano je w 14 nm procesie technologicznym. Dokonano także sporo poprawek w sprawności energetycznej.

Udoskonalono tryb Turbo Boost 2.0, który działa teraz o wiele szybciej, ale jedynie z systemem Windows 10. Ulepszenia nie ominęły układu graficznego. Dodano wsparcie dla sprzętowego dekodowania i kodowania HEVC 10-bit w rozdzielczości 4K. Pojawiło się sprzętowe dekodowanie VP9, co przyda się szczególnie osobom strumieniującym rozgrywkę na YouTube. Zwiększono o 75% energooszczędność podczas oglądania filmów w internecie. Moduł VQE otrzymał obsługę większej palety barw.


Poprzedni artykułMSI wprowadza do oferty GeForce GTX 1060 3 GB OCV1
Następny artykułCougar Immersa – słuchawki dla miłośników grania
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.