Wygląda na to, że Intel w końcu obudził się pewnego transu ilości rdzeni w swoich procesorach. Od czasu debiutu architektury Sandy Bridge, przez ponad 5 lat w jednostkach dla graczy ciężko było znaleźć więcej, niż 4 rdzenie fizyczne i 8 logicznych. Jedynie procesory z segmentu HEDT oferowały 6 rdzeni i 12 wątków. Wszystko zaczęło się zmieniać, wraz z premierą układów Ryzen.

AMD zaoferowało dla zwykłych osób procesory Ryzen 7, posiadające 8 rdzeni fizycznych i 16 wątków. Moc tej jednostki z miesiąca na miesiąc jest coraz lepsza w grach oraz programach użytkowych.

Portal Wccftech.com dotarł do informacji, jakoby Intel szykował 8 rdzeniowe i 16 wątkowe flagowe procesory. Ich premiera ma nastąpić już w drugiej połowie 2018 roku, w dniu premiery architektury Ice Lake. Co ciekawe, planowany jest również nowy chipset – Z390, który pozwoli na obsługę aż tylu wątków.

Procesory mają rywalizować wydajnościowo z Ryzen 7 1800X, ale czy uda się to zrobić cenowo? Raczej wątpimy, zważywszy na fakt obecnych cen. Czekam na więcej informacji.


Poprzedni artykułASUS ROG STRIX Z370-I Gaming – pierwsze zdjęcia nowej płyty mini-ITX
Następny artykułChłodzenia dla AMD Threadripper od Noctua
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.