Firma Intel planuje wypuszczenie płyt głównych z chipsetem B360 dla procesorów Coffee Lake. Czemu nagle wprowadzany jest nowa numeracja? Ano powodem takiego stanu rzeczy firma AMD i jej chipsety B350. Jak wiemy, do tej pory wszystkie chipsety ze średniego segmentu Intela miały oznaczenie Bx50. Jednakże AMD postanowiło lekko namieszać na rynku i wprowadziło bardzo podobne nazewnictwo dla chipsetów.

I tutaj pojawia się duży problem dla Intela. Jak zrobić, aby klienci wiedzieli, że biorą płytę główną dla procesorów Coffee Lake, a nie Ryzen? Inżynierowie wpadli na pomysł, aby stworzyć chipset B360. O tym, czy to jest prawda, przekonamy się w najbliższych miesiącach.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2 – aktualizacja 1.28 z ważnymi zmianami
Następny artykułDelock przełącznik HDMI UHD z trzema wejściami HDMI
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.