Firma Intel zaprezentowała procesory Core i9-9900KS z odblokowanym mnożnikiem. Model ten wyposażony jest w 8 rdzeni i 16 wątków. Jego cechą szczególną ma być tryb Turbo Boost, gdzie wszystkie rdzenie będą taktowane zegarem 5 GHz. Taktowanie podstawowe zostało ustalone na 4.0 GHz, a TDP układu to 127 W. Prócz tego umieszczono w nim aż 16 MB pamięci podręcznej L3 oraz 40 linii PCI Express 3.0.

Intel Core i9-9900KS

Intel Core i9-9900KS to odpowiedź Intela na procesory Ryzen 3 generacji. Jednakże biorąc pod uwagę cenę oraz duże TDP nie jest to jakaś szczególna jednostka. Warto nadmienić, że producent wspomina o ograniczone liczbie sztuk. Wiąże się to pewnie z bardzo restrykcyjnym selekcjonowaniem poszczególnych rdzeni, które muszą spełniać wyśrubowane normy TDP i taktowania.

Core i9-9900KS pojawi się w sklepach już 30 października 2019 roku w cenie 513 dolarów. Jego młodszy brat, czyli Core i9-9900K kosztował w momencie debiutu 488 dolarów. Procesor ma być kompatybilny z płytami głównymi na chipsetach Z390.


ŹRÓDŁOark.intel.com
Poprzedni artykułKingston KC600 – nowe dyski SSD na kościach 3D TLC z szyfrowaniem
Następny artykułAstralis, gramy u siebie!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.