Intel wprowadziła na rynek nowe nośniki SSD, bazujące na technologii NVMe – Intel 760p. Zostały one oparte na 64-warstwowych układach TLC 3D NAND. Maksymalny zapis przy zapisie sekwencyjnym ma wynosić 1625 MB/s. W przypadku odczytu będzie to 3230 MB/s. Jeżeli chodzi o IOPS to zapis / odczyt wynosić będą odpowiednio 275 tys.  / 340 tys. Pobór mocy ma wynosić podczas pracy zaledwie 50 mW, a w stanie spoczynki 25 mW.

Intel 760p

Dyski Intel 760p będą dostępne, jako moduły M.2 o pojemnościach 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB. Ceny trzech pierwszy modeli mają wynosić odpowiednio 74, 109 i 199 dolarów.

Intel 760p

Żywotność dysków ma wynosić po 72 TBW na każde 128 GB pojemności. Producent oferuje pięcioletnią gwarancję.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułGOG.com Weekly Sale: Przybywam po doświadczenie
Następny artykułAnna Streżyńska zostaje prezesem nowe firmy MC² Solutions
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.