Inno3D postanowiła przypomnieć o małej karcie graficznej Inno3D GeForce GTX 1050 Compact. Model ten został oparty na nVidia GeForce GTX 1050 i posiada rdzeń GP107-300. Karta została wyposażona w 640 jednostek CUDA, 32 jednostki rasteryzujące (ROP) i 40 jednostek teksturujących. Procesor graficzny wspomagany jest przez 2 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7 Gbps na 128 bitowej szynie danych.

Rdzeń pracuje z częstotliwością podstawową 1354 MHz. W trybie Boost wartość wzrasta do 1455 MHz. Wspierane są następujące technologie: NVIDIA GameStream, NVIDIA G-SYNC Ready, OpenGL 4.5, Simultaneous Multi-Projection, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA GPU Boost 3.0, DirectX 12, Vulkan API.

Długość karty to zaledwie 145 mm i zajmuje jedynie dwa sloty. Na śledziu znajdziemy złącza Dual Link DVI-D, HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4.

Inno3D GeForce GTX 1050 Compact

Cały bok urządzenia zajmuje wentylator, identyczny z tymi, które możemy znaleźć w zaawansowanej serii iChill. Ten pracuje sprawnie i cicho, a dzięki japońskim łożyskom powinien wytrzymać długi czas ciągłego działania.

Za kartę Inno3d GeForce GTX 1050 Compact przyjdzie nam zapłacić około  500 zł.


Poprzedni artykułDer8auer wprowadza do sprzedaży Skylake-X Direct Die Frame
Następny artykułUbisoft ujawniło wymagania sprzętowe gry Far Cry 5
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.