Firma iiyama, japoński producent monitorów dla wymagających użytkowników poinformowała o debiucie monitora XU2492HSU-B1. Nowy model posiada nowoczesną matową matrycę IPS o kątach widzenia 178 stopni w poziomie i pionie. Przekątna ekranu wynosi 23.8 cala, a rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli. Dużym atutem jest ultracienka ramka, która pozwala na ustawienie obok siebie dwóch takich samych ekranów i wygodną pracę.

iiyama XU2492HSU-B1 może się pochwalić rozwiązaniami redukującymi emisję niezdrowego, niebieskiego światła (Blue Light Reducer) oraz eliminującymi migotanie obrazu (Flicker Free). Ma to być pomocne dla osób, które przed ekranem spędzają naprawdę dużo czasu. Kontrast wynosi 1000:1, typowa jasność to 250 cd/m2, a czas reakcji to zaledwie 5 ms.

W monitor wbudowano także dobrej jakości 2-watowe głośniki stereo oraz hub USB. Do tego mamy dostępne dwa wyjścia cyfrowe: HDMI i DisplayPort. Sugerowana cena detaliczna monitora iiyama XU2492HSU-B1 wynosi 869 PLN brutto.


Poprzedni artykułPatch 7.1: Return to Karazhan – nowy dodatek do World of Warcraft
Następny artykułGEFORCE CUP League of Legends – polski TEAM #1 zwycięzcą turnieju
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.