Huawei wprowadził na polski rynek smartfon Ascend G526. Nowy telefon wyposażono w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 2 x 1.2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz 4,5-calowy ekran IPS pokryty szkłem Gorilla Glass pozwala na wyświetlanie multimediów w rozdzielczości qHD (960×540). Producent dodał także akumulator o pojemności 1950 mAh oraz technologię oszczędzania energii, zapewniającą długi czas pracy na baterii. Zastosowano tutaj nowoczesną technologię LTE, która pozwala na odbieranie danych z prędkością do 100Mbps. Huawei Ascend G526 działa w oparciu o system Android 4.1 Jelly Bean, z autorskim interfejsem Huawei Emotion UI.

Telefon wyposażono ponadto w 5-megapikselowy aparat główny i 0,3-megapikselową kamerkę przednią, która pozwala na prowadzenie wideorozmów. Wbudowano podwójny mikrofon z systemem redukcji szumów. Obudowa posiada czarny kolor i wzmocniona jest metalową ramą. Warto także wspomnieć o Bluetooth 4.0 i DLNA.

Huawei Ascend G526 dostępny jest od 1 zł w ofertach Plusa, w limitowanej ofercie w zestawie z audiobookiem “Gra Endera”. Na stronie producenta możemy również znaleźć białą wersję.


Poprzedni artykułFortinet FortiSandbox-3000D – zabezpieczenie przed najgroźniejszymi atakami ATA i APT
Następny artykułIntel Knights Landing – 72-rdzeniowe procesory z 16 GB RAM pojawią się w 2015 roku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.