Według ostatniej ankiety Steam z czerwca 2016 roku okulary HTC Vive posiadają ogromną przewagę w kwestii popularności nad Oculus Rift. Wedługo poniższego wykresu wynosi ona 66%, podczas gdy konkurent ma zaledwie 27%. Ciężko tutaj powiedzieć, co może wpływać na aż tak dużą różnicę. Cenowo obie platformy do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości posiadają podobną cenę. Według niektórych osób, okulary Vive posiadają jedną znaczącą przewagę – obraz skaluje się do otoczenia.

Ankieta Steam - czerwiec 2016

Podczas gdy Rift jest zestawem typowo dla osób siedzących. Dodatkowo HTC ma partnerstwo ze Valve i razem starają się dopracować jak najwięcej gier na platformie Steam, podczas gdy Facebook jest praktycznie osamotniony.


ŹRÓDŁOstore.steampowered.com
Poprzedni artykułCrush Your Enemies dostępne w przedsprzedaży z 15% zniżką
Następny artykułParanoid, czyli Half-Life przeniesiony na silnik Doom
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments