TechPowerUp ogłosiło wydanie GPU-Z 1.14.0, specjalne oprogramowanie do wyświetlania informacji o karcie graficznej. Aplikacja potrafi wykrywać poprawnie taktowania zegarów, ustawione przez program AMD Radeon WattMan na starszych wersjach architektury Graphics Core Next. Naprawiono wycieki pamięci, jeżeli aplikacja chodziła dość długo z kartami graficznymi nVidia Pascal. Udoskonalono wykrywanie statusu WHQL w sterownikach oraz opis typu szyny. Aplikacji poprawnie wykrywa typy pamięci DDR3 i DDR4 na platformie z procesorem AMD Kaveri.

Dodano wsparcie dla AMD Radeon Pro Duo, Radeon Pro WX7100, WX5100, WX4100 oraz wstępna obsługę dla AMD Stoney. Pojawiło się też wsparcie dla niektórych rozwiązań graficznych VIA.


Poprzedni artykułPHILIPS 240B7QPJEB i 240B7QPJEB – nowe monitory do pracy biurowej
Następny artykułDOOM – piąta aktualizacja dla wszystkich i brak zabezpieczenia Denuvo
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.