TechPowerUp ogłosiło wydanie GPU-Z 0.7.8, aplikacji która wyświetla specyfikację posiadanej karty graficznej. Podawane są nam informacje o częstotliwości taktowania zegarów, technologii wykonania, wersji BIOS, przepustowości pamięci czy numeru wersji używanego sterownika graficznego. Dodano możliwość powiększania zakładki z czujnikami temperatur, kiedy jesteśmy na niej przełączeni. Poprawiono błędne odczyty na kartach nVidia Tesla oraz złą datę wydania kart graficznych GTX Titan Black, GTX 780 Ti.

Dodano obsługę następujących układów graficznych:

  • AMD: R9 295X2, R9 M275, HD 7500G, FirePro W9000
  • nVidia: GeForce Titan Z, GeForce GTX 745, GeForce GTX 880M, GeForce 870M, GeForce 860M, GeForce 850M, GeForce 775M, GeForce NVS 510

Poprzedni artykułAOC i2473Pwm oraz AOC i2473Pwy – nowe monitory z technologią Miracast i 7-watowymi głośnikami ONKYO
Następny artykułZalman ZM-WE450 – kieszeń dyskowa z modułem WiFi i akumulatorem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.