Podczas targów Computex 2017 firma Gigabyte zapowiedziała płytę główną GA-AB350N-Gaming WiFi. Została wykonana w formacie mini-ITX i posiada chipset B350 oraz podstawkę AM4. Producent zamontował dwa sloty na pamięci DDR4, slot PCI-Express x16, 4 porty SATA 6 Gb/s, złącze USB 3.1 oraz slot M.2 z tyłu. Na sekcji zasilania znalazł się radiator, a w jednym z rogów chipset.

Na tylnym panelu znajdują się: 2 x USB 2.0, P/S 2, WiFi, Bluetooth 4.0, HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, 4 x USB 3.1, Gigabitowy LAN oraz 8 kanałową kartę dźwiękową.

Na płycie zamontowano również dwa wyjścia na wentylatory. Producent udostępnia specjalne oprogramowanie Smart Fan 5 do monitorowania temperatur z 5 wbudowanych sensorów.

Nie podano niestety daty premiery, ani ceny.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułNVIDIA zaprezentowała wyświetlacze 4K G-SYNC HDR
Następny artykułComputex 2017 – QNAP zaprezentował nowości programowe i produktowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.