Firma Gigabyte zaprezentowała dwa nowe model kart graficznych: Radeon RX 550 D5 2G i Radeon RX 550 Gaming OC 2G. Obie karty zostały oparte na rdzeniach Polaris 12 i posiadają wymiary mini-ITX. Na pokładzie znajdziemy 512 Procesorów Strumieniowych (8 Compute Units), 32 jednostki teksturujące oraz 16 jednostek renderujących. Całość jest wspomagana przez 2 GB pamięci na 128 bitowej szynie danych.

Gigabyte Radeon RX 550 D5 2G

Rdzeń posiada bazowe taktowanie na poziomie 1183 MHz. Prócz tego dostępne są dwa tryby: OC z taktowaniem 1195 MHz oraz Gaming z taktowaniem 1183 MHz. Za chłodzenie odpowiada pojedynczy 90 milimetrowy wentylator.

Gigabyte Radeon RX 550 Gaming OC 2G

Rdzeń posiada bazowe taktowanie na poziomie 1183 MHz. Prócz tego dostępne są dwa tryby: OC z taktowaniem 1219 MHz oraz Gaming z taktowaniem 1206 MHz. Za chłodzenie odpowiada zestaw WINDFORCE 2X z dwoma wentylatorami.


Poprzedni artykułMysz Naos QG od Mionix została ufundowana przez społeczność graczy
Następny artykułSystem operacyjny QTS 4.3.3 z nowym wizualnym i bardziej informacyjnym Monitorem Zasobów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.