Firma Gigabyte zaprezentowała dwa nowe model kart graficznych: Radeon RX 460 WindForce 2X OC 2GB i Radeon RX 460 WindForce 2X OC 4 GB. Posiadają one wymiary mini-ITX, jednakże ich chłodzenie jest odrobinę dłuższe, ale nie przekracza 20 cm. Dzięki temu obie karty zmieszczą się w niewielkich obudowach klasy Cube i nie tylko. Taktowanie rdzenia wynosi 1090 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1212 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 7000 MHz, na 128 bitowej szynie danych.

Na śledziu znajdziemy Dual-link DVI-D, HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4. Oba modele nie posiadają dodatkowego złącza zasilania. Na razie nie podano terminu wprowadzenia do sprzedaży, ani sugerowanej ceny.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułRiME – logiczno-przygodowa gra od studia Tequila Works
Następny artykułJak wymiana karty graficznej wpływa na środowisko naturalne?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.