Firma Gigabyte zaprezentowała nowe karty graficzne z serii Overclock Edition: GV-N950WF2OC-2GD i GV-N950OC-2G. Zostały one zbudowane w oparciu o rdzeń nVidia GeForce GTX 950 i wyposażone są w 2 GB szybkiej pamięci GDDR5 oraz autorskie systemy chłodzenia WINDFORCE 2X. Każda z nich posiada 768 rdzeni CUDA, 32 jednostki rasteryzujące oraz 49 jednostek teksturujących. Wspierane są także następujące technologie: VXGI, MFAA, DSR, VR Director, SLI, G-Sync oraz wiele innych.

Gigabyte GV-N950WF2OC-2GD posiada autorski system chłodzenia WINDFORCE 2X. Rdzeń jest taktowany w trybie podstawowym wartością 1102 MHz i rośnie w trybie Boost do 1279 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 6610 MHz. Z wyjść wideo znajdziemy: Dual-link DVI-I, Dual-link DVI-D, HDMI, DisplayPort. W modelu tym zaprojektowano także mocniejszą, 4-fazową sekcję zasilania (konstrukcje referencyjne 3-fazowa), która znacznie zwiększa potencjał OC oraz poprawia stabilność pracy.

Gigabyte GV-N950OC-2G jest zgodna ze standardem mini-ITX oraz jest wyposażona w system chłodzenia bazujący na pojedynczym wentylatorze o średnicy 90 mm. Rdzeń jest taktowany w trybie podstawowym wartością 164 MHz i rośnie w trybie Boost do 1241 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 6610 MHz. Z wyjść wideo znajdziemy: Dual-link DVI-I, Dual-link DVI-D, HDMI, DisplayPort.

Karty graficzne GV-N950WF2OC-2GD i GV-N950OC-2GD są już dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 785 zł oraz 759 zł. Karty graficzne GIGABYTE objęte są 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.


Poprzedni artykułNVIDIA prezentuje GeForce GTX 950 – następcę GeForce GTX 750
Następny artykułZOTAC przedstawia 3 modele GTX 950, w sam raz dla komputerów mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.