Firma Gigabyte wprowadziła do sprzedaży kartę graficzną GV-R927OC-2GD. Opiera się ona na modelu podkręconym fabrycznie AMD Radeon R9 290. Układ posiada 2560 jednostek cieniujących, 160 jednostek teksturujących, 64 jednostki ROP, 4GB pamięci GDDR5 na 512-bitowej magistrali o taktowaniu 1250 MHz i przepustowości 320 GB/s. Taktowanie rdzenia wynosi 950 MHz, a w trybie Turbo wzrasta do 975 MHz.

Gigabyte Radeon R9 270 OC obsługuje następujące technologie: AMD Mantle, AMD TrueAudio, UltraHD, Eyefinity, DirectX 11.2, OpenGL 4.3, OpenCL 1.2, Direct Compute 11.1, PCI-Express 3.0. Ponadtko producent wyposażył go w świetne chłodzenie WindForce 2X.

Na śledziu znajdziemy wyjścia: HDMI 1.4a, 2x Dual-Link DVI-D, Display Port.

Karta graficzna Gigabyte GV-R929D5-4GD-B jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 719 złotych brutto. Produkt objęty jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym


Poprzedni artykułFeel the Force – konkurs Gigabyte, Corsair i portalu HWBOT w podkręcaniu
Następny artykułTracer Cobalt – ciekawa propozycja dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.