Gigabyte dodał do swojej oferty kartę graficzną GV-R799D5-6GD-B. Specyfikacja i wygląd są identyczne do wydanego wczoraj modelu AMD Radeon HD 7990 Malta. Zbudowana jest z dwóch rdzeni Tahiti XT2, wykonanych w technologii 28 nm, z łączną liczbą 8.6 miliardów tranzystorów.

Posiada 4096 procesorów strumieniowych, 256 jednostek teksturujących i 64 jednostki ROP. Rdzeń jest taktowany zegarem o wartości 950MHz, a użycie AMD PowerTune zwiększa go do 1 GHz. Wspomaga go 6 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 6 GHz, z 2 x 385 bitową szyną danych o łącznej przepustowości 576 GB/s.

Koszt nowego Gigabyte GV-R799D5-6GD-B wynosi obecnie 999 dolarów. Producent udziela 3 letniej gwarancji.


Poprzedni artykułPhilips 298P4QJEB
Następny artykułSapphire Radeon HD 7990 6GB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.