Firma Gigabyte zaprezentowała kartę graficzną GV-NTITANOC-6GD-B. Model ten zbudowany jest w oparciu o 28 nm rdzeń graficzny GeForce GTX TITAN oraz autorskie chłodzenie WindForce 3X. Na pokładzie znajdziemy 6GB pamięci GDDR5 z 384-bitową magistrala systemową, 2688 rdzeni CUDA o taktowaniu 928 MHz. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 980 MHz.

Gigabyte GV-NTITANOC-6GD-B obsługuje technologie Microsoft DirectX 11.1, OpenGL 4.3, PCI-Express 3.0, nVidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX oraz 3-way SLI. Na śledziu znajdziemy wyjścia Dual-link DVI-I, DVI-D, HDMI, Displayport, co pozwala obsługiwać do 4 monitorów. Do zasilenia karty graficznej potrzebny jest zasilacz o mocy 600 Watów. Gigabyte dołączył do zestawu: specjalną podkładka pod mysz dla graczy, podkładki termiczne dla pamięci i VRM, dwie strzykawki z TIM, śrubki, podkładki, klucz imbusowy.


Poprzedni artykułAsus G750JW, G750JX, G750JH – nowe laptopy dla graczy
Następny artykułCooler Master CM Storm Havoc – wysoka precyzja dla wymagających graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.