Firma Gigabyte zaprezentowała kartę graficzną GV-N780OC-3GD. Model ten zbudowany jest w oparciu o 28 nm rdzeń graficzny GeForce GTX 780, który jest przyciętym rdzeniem graficznym GK110 o symbolu 300-A2. Na pokładzie znajdziemy 3GB pamięci GDDR5 z 384-bitową magistrala systemową o taktowaniu 1502 MHz, 2304 rdzeni CUDA o taktowaniu 954 MHz, 48 jednostek ROP oraz 192 jednostki teksturujące. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 1006 MHz.

Karta posiada wymiary 282 x 110 x 43 mm. Na śledziu znajdziemy wyjścia Dual-link DVI-I, DVI-D, HDMI, Displayport. Do zasilenia karty graficznej potrzebny jest zasilacz o mocy 600 Watów. Do chłodzenia całej jednostki użyto nowego systemu WindForce 3X, który składa się z masywnego aluminiowego radiatora, dwóch 8 mm i czterech 6 mm miedzianych rurek heat-pipe oraz trzech wentylatorów przykrytych zgrabną obudową.


Poprzedni artykułFuturemark PCMark 8 z testami baterii
Następny artykułGainward GeForce GTX 780 3GB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.