Gigabyte wprowadziło do oferty kartę graficzną GV-N760OC-4GD. Model ten zbudowany jest w oparciu o nVidia GeForce GTX 760 oraz autorskie chłodzenie WindForce 3X. Na pokładzie znajdziemy 4 GB pamięci GDDR5 z 256-bitową magistrala systemową, 1152 rdzeni CUDA o taktowaniu 1085 MHz, 32 jednostki ROP oraz 96 jednostek teksturujących. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 1150 MHz.

GeForce GV-N760OC-4GD obsługuje technologie Microsoft DirectX 11.1, OpenGL 4.3, PCI-Express 3.0, nVidia 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX oraz 3-way SLI. Na śledziu znajdziemy porty: dwa DVI, DisplayPort, HDMI, a do zasilania potrzebne są dwie ośmiopinowe wtyczki.

Cena detaliczna karty graficznej GV-N760OC-4GD powinna wynosić około 1300 zł brutto.


Poprzedni artykułAMD APU A10-6700T – czterordzeniowiec z 45 Watowym TDP
Następny artykułCM Storm Pulse-R – słuchawki dla graczy z aluminiową osłoną nauszników
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.